امروز : شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت : ۱۹:۳۴:۳۱

کاهش عملکرد ریه در افراد بهبودیافته از بیماری کرونا!

کاهش عملکرد ریه در افراد بهبودیافته از بیماری کرونا!

 

محققین در هنگ کنگ بیان کردند،  افرادی که به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند پس از بهبودی نیز با کاهش ظرفیت ریه روبرو شده و حتی بعضی از آنها پس از راه رفتن سریع، نفس کم می‌آورند.

محققین دانشگاه هنگ کنگ با بررسی افرادی که در موج اول بیماری به بیمارستان در هنگ کنگ مراجعه نموده بودند و به صورت کامل بهبود یافته‌ و از بیمارستان مرخص شده اند و هیچ علائمی مبنی بر وجود ویروس کرونا در آنها دیده نمی‌شود، به این نتیجه رسیده‌اند که ریه‌های این افراد به شرایط پیش از بیماری بازنگشته و از ظرفیت آن نیز کاسته شده است

در این مطالعه از هر ۱۲ نفری که در یک گروه مورد بررسی قرار گرفتند، ۲ الی ۳ نفر با کاهش ظرفیت ریه مواجه شده‌اند. این افراد ممکن است با سریع راه رفتن نیز نفس کم بیاورند.

یکی از محققین بیان کرد، بعضی از بیماران ممکن است بین ۲۰ تا۳۰ درصد ظرفیت ریه‌های خود را بعد از بهبودی کامل از دست بدهند.  می توانید از طریق آزمایش حلقی کرونا  این بیماری را تشخیص دهید.

این محقق همچنین توضیح داد بیماران بهبود یافته که ظرفیت ریه خود را از دست داده‌اند، می‌توانند با انجام ورزش‌های هوازی مانند شنا، به مرور زمان ظرفیت از دست رفته ریه خود را به دست بیاورند.

به گزارش پست ، در حالی که صحبت از تأثیرگذاری طولانی مدت این بیماری بر ریه ها خیلی زود است، اسکن های ریه ۹ نفر از بیماران الگوهای مشابه شیشه یخ زده را نشان می دهد که بیانگر وجود آسیب این عضو در بدن می باشد.

منبع:

 

·          https://www.sciencealert.com/even-those-who-recover-from-corona-can-be-left-gasping-for-breath-afterwards

لغو پاسخ دادن

7 − 4 =

Call Now Button