امروز : یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت : ۰۰:۳۳:۱۲

بخش پذیرش و جوابدهی


%d8%ac%d9%88%d8%a7%d8%a8%d8%af%d9%87%db%8c

بخش پذیرش

 

 بخش پذیرش و جوابدهی آزمایشگاه پاستور در واحدی مجزا با فضایی آرام و مجهز  در طبقه یک ساختمان قرار دارد.  پرسنل این بخش همه روزه در دو شیفت کاری
 (۷ صبح تا ۹ شب) با گشاده رویی اقدام به پذیرش مراجعین محترم آزمایشگاه می نمایند و در صورت نیاز، اطلاعات لازم را در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهند.

بخش پذیرش و جوابدهی یکی از مهمترین بخش های آزمایشگاه می باشد که عملکرد سایر بخش ها را می تواند تحت تاثیر قرار دهد. آزمایشگاه پاستور با به کار گیری پرسنل مجرب و آگاه به آزمایشات در این بخش سعی نموده میزان خطای قبل و بعد از انجام آزمایش را به حداقل  برساند. پذیرش آزمایشگاه مجهز به دستگاه نوبت دهی و باجه های پذیرش می باشد که مراجعین پس از دریافت نوبت توسط پرسنل فراخوانده شده و طبق نسخ مربوطه و یا بصورت آزاد، آزمایشات درخواستی پذیرش شده و به بخش نمونه گیری ارجاع داده می‌شوند تا نمونه گیری با رعایت شرایط خاص هر آزمایش انجام گیرد. مراجعین محترم جهت تسویه حساب به قسمت صندوق راهنمایی می شوند، پس از تسویه حساب قبض جهت تاریخ جوابدهی و یا ارائه به بیمه تکمیلی چاپ شده و تحویل مراجعین داده می شود.

در این بخش شرایط خاصی که باید قبل از هر آزمایش رعایت شود برای هر بیمار توضیح داده می شود و در صورتی که نیاز به داشتن سابقه ای از بیمار به منظور تطبیق علائم کلینیکی با نتایج آزمایش باشد، در هنگام پذیرش پرسشنامه ارائه و تکمیل می گردد. همچنین سابقه بیماری و یا مصرف دارو نیز از بیماران پرسیده می شود.

به منظور سرعت بخشیدن در انجام پذیرش و کاهش اتلاف وقت مراجعین  و رسیدگی به درخواست های آن ها ۶ باجه پذیرش به طور همزمان پاسخگوی مراجعین محترم می باشند. مراجعین پس از پذیرش نسخه و دریافت اطلاعات لازم از سوی متصدیان پذیرش به واحد نمونه گیری راهنمایی می شوند.

 

آزمایشگاه پاستور به منظور رفاه و ایمنی  افراد کم توان جسمی روزانه نمونه گیری در محل را برای این مراجعه کنندگان انجام می دهد تا این افراد براحتی مراحل پذیرش و نمونه گیری را طی کنند.

 

بخش جوابدهی

 

در آزمایشگاه پاستور، جوابدهی آزمایشات عمومی و حتی بعضی از آزمایشات اختصاصی به صورت روزانه انجام می گیرد. جواب آزمایشات همه روزه در دو شیفت کاری  (۷ صبح تا ۹ شب)  به مراجعین محترم قابل ارائه می باشد. جوابدهی در خصوص آزمایشات اورژانس بسته به نوع آزمایش  در کمتر از ۳ ساعت بعد از پذیرش و نمونه گیری انجام می شود. در مورد آزمایشات تخصصی و فوق تخصصی تاریخ جوابدهی یک هفته می باشد که تاریخ دقیق در پایین برگه پذیرش ذکر می گردد. در مواردی که ممکن است جواب زودتر از تاریخ ذکر شده آماده شود، از طریق ارسال پیامک به مراجعین اطلاع رسانی خواهد شد. همچنین آزمایشگاه  پاستور افتخار انجام آزمایشات متنوع مولکولی ( PCR, Real time PCR) را در کوتاهترین زمان ممکن در سطح استان خوزستان دارا می باشد.

 

آزمایشگاه پاستوربه زودی به منظور رفاه حال مراجعین محترم، آماده ارائه جواب آزمایش به صورت آنلاین از طريق سایت آزمایشگاه و ارسال نتایج از طریق پست و يا پيك به مقصد مورد نظرمی باشد.

 

 

لغو پاسخ دادن

16 + سیزده =

Call Now Button