امروز : دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت : ۲۰:۳۷:۲۸

مواد غذایی التهاب زا

مواد غذایی التهاب زا، احتمال بروز بیماری های قلبی و سکته را افزایش می دهند

• تحقیقات نشان می دهند، مواد غذایی قندی و پردازش شده می توانند منجر به بروز التهاب و در نهایت، بیماری های قلبی و سکته شوند.

• هم چنین، مواد غذایی کامل و پروتئین های سالم تر، میزان التهاب را کاهش می دهند و تاثیر بیشتری بر روی سلامتی خواهند داشت.

• بهتر است رژیم هایی مانند رژیم غذایی مدیترانه ای را دنبال و در عین حال، از مصرف گوشت، نوشیدنی های قندی و یا غذاهای فرآوری شده خودداری کنید.

• رژیم غذایی سالم به همراه ورزش، احتمال ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش خواهد داد.

حتما از پزشک شنیده اید که بهتر است رژیم غذایی گیاهی داشته باشید و از مصرف مواد قندی و غذاهای فرآوری شده خودداری کنید. حالا، مطالعه جدیدی به بررسی اهمیت این موضوع پرداخته است.

تحقیق انجام شده نشان می دهد، مواد غذایی که باعث افزایش التهاب در بدن می شوند، با بروز بیماری های قلبی عروقی و سکته در ارتباط خواهند بود.

مطالعاتی که در گذشته انجام شدند نیز نشان دادند که رژیم غذایی گیاهی مانند رژیم مدیترانه ای، به مرور زمان از میزان التهاب در بدن کم خواهد کرد. هر چه میزان التهاب در بدن بیشتر باشد، احتمال بروز بیماری های قلبی عروقی نیز بیشتر خواهد بود.

تحقیق انجام شده نشان داد، بیست درصد افرادی که مواد غذایی التهاب زا مصرف می کردند، چهل و شش برابر بیشتر در معرض بیماری های قلبی عروقی و بیست و هشت درصد بیشتر در معرض سکته بودند.

مواد غذایی

التهاب زا چیست؟

بسیاری از مواد غذایی موجود در رژیم غذایی باعث بروز التهاب و در نهایت، مشکلات قلبی عروقی می شوند، مانند: نوشیدنی های قندی، گوشت های فرآوری شده. به همین خاطر، بهتر است مصرف غلات تصفیه شده به خصوص غذاهای سرخ شده، گوشت قرمز و نوشیدنی های قندی به حداقل برسد.

ممکن است کنار گذاشتن کامل این مواد غذایی امکان پذیر نباشد، اما می توان مواد غذایی گیاهی، غلات کامل و یا پروتئین های سالم مانند ماهی را جایگزین آن ها کرد. هم چنین توصیه می شود، سبزیجات سبز رنگ و یا میوه های زرد رنگ بیشتر مصرف شوند.

به طور خلاصه این که، رزیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات به همراه غلات کامل و پروتئین های سالم تر،  برای حفظ سلامتی مفید هستند. مواد غذایی کامل، گیاهی و با چربی پایین، جزء ضد التهاب ها شناخته می شود و مصرف نوشیدنی های قندی، گوشت، پنیر و غذاهای چرب باعث تشدید شرایط و بیماری ها خواهند شد.

این که رژیم غذایی گیاهی سالم تر از رژیم غذایی سرشار از مواد غذایی فرآوری شده است، موضوع جدیدی نیست. هم چنین بسیاری از افراد، رژیم های ناسالم دارند و شاهد بروز مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی هستیم.

درست است که خوردن همبرگر و سیب زمینی سرخ شده همراه با نوشابه، لذت بیشتری را نسبت به خوردن سالاد به همراه دارد، اما عوارض بیشتری را در بدن ایجاد خواهد کرد.

تقریبا افراد کارهای زیادی انجام می دهند تا سالم بمانند و سعی در مصرف مکمل و قرص دارند. مصرف قرص و مکمل خود یک نوع سبک زندگی سالم و پزشکی می باشد. منظور از سبک زندگی پزشکی، داشتن یک زندگی سالم شامل رژیم غذایی گیاهی، اهمیت دادن به ورزش، دوری از استرس و داشتن خواب کافی و مناسب می باشد.

Source: https://www.healthline.com/health-news/these-inflammatory-foods-can-increase-heart-disease-stroke-risk-heres-how-to-avoid-them#Whats-inflammatory?-What-isnt?

لغو پاسخ دادن

سه × پنج =

Call Now Button