امروز : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت : ۱۳:۳۰:۰۰

دیابت، هشداری برای زخم های پا!

دیابت، هشدار ی برای زخم های پا! داشتن دیابت به معنای پیگیری و دقت و مراقبت در آنچه که می خورید، چقدر ورزش می کنید، کنترل سطح قند خون خود و حتی وضعیت پاهای شما می باشد. هدف از سلامتی پاها در بیماری دیابت پیشگیری و درمان زخم های پا است که می تواند منجر به گانگرن (سیاه شدن) و قطع عضو شود. بر اساس مطالعات انجام شده حدود ۸۰ درصد از قطع اعضای اندام تحتاني بدن بیمار دیابتی از یک زخم پا آغاز شده است.

قند خون بالا به رگ های خونی آسیب می رساند و باعث ضعف گردش خون در پاها می شود. هنگامی که پا به اندازه کافی خون غنی از اکسیژن دریافت نکند، هر گونه زخم یا خراش هایی که بوجود می آید ممکن است درمان نشود و عوارض جدی تری را به دنبال داشته باشد. افراد مبتلا به دیابت باید حداقل یک بار در سال به مراقبین بهداشتی سلامت پا مراجعه کنند. همچنین اقداماتی وجود دارد که فرد دیابتی می تواند خود انجام دهد:

  • مراقبت از پا هاو بررسی زخم ها و یا خراش ها.
  • بهترین راه برای حفظ سلامت پا، تمیز بودن و خشک بودن پاهاست.
  • پوشیدن کفش مناسب. کفش ها باید از مواد با وزن سبک ساخته شده و فضای کافی برای قرارگیری پا داشته باشند.
  • اگر در معرض ایجاد زخم های پا هستید، از کفش های ویژه استفاده کنید. پزشک شما می تواند شما را در تهیه کفش های مورد نیاز راهنمایی کند.

به طور کلی یکی از علل زخم های پای مقاوم به درمان ممکن است عدم خون رسانی کافی به پا باشد. در این صورت با مشورت پزشک معالج باید به جراح عروق مراجعه شود.

HealthDay News, Monday, November 27, 2017

لغو پاسخ دادن

هجده − 2 =

Call Now Button