امروز : چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت : ۲۲:۴۴:۴۰

تاثیر سر و صدای شدید بر سلامت قلب

سلامت قلب و عروق موضوع بسیار مهمی برای مطالعه  و تحقیقات است. با توجه به اطلاعات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، حدود یکی از هر ۴ مرگ در ایالات متحده به علت بیماری قلبی
می باشد. به عباراتی دیگر میزان مرگ و میر در نتیجه بیماری قلبی حدود ۶۱۰۰۰۰ نفر در سال است.

بسیاری از عوامل می توانند احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهند. بعضی از عوامل خطر مانند سن را نمی توان کنترل نمود ولی می توان  تا حدودی بر خطرات معمول تاثیر گذار بود. دود تنباکو، عدم فعالیت فیزیکی و داشتن اضافه وزن، سه عامل خطر مهم هستند که فرد می تواند از آن ها اجتناب کند. همچنین داشتن رژیم غذایی سالم، ترک سیگار و ورزش احتمال ابتلا به  بیماری های قلبی را کاهش می دهد. علاوه بر این استرس  و مصرف الکل می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی را افزایش دهد، همچنین افراد مبتلا به دیابت یا فشار خون بالا در معرض خطر بالای ابتلا به بیماری قلبی می باشند.

با توجه به تحقیقات جدید، قرار گرفتن مستمر در معرض سر و صدای شدید می تواند موجب تخریب سیستم قلبی عروقی شود! محققان بیان کردند، قرار گرفتن در معرض صدا موجب پاسخ شدید استرس در مغز انسان می شود. این امر می تواند منجر به التهاب در رگ های خونی گردیده و منجر به بروز مشکلات جدی سلامت، از جمله حمله قلبی یا سکته مغزی شود!

مطالعه بر روی  ۴۹۹ نفر در طی یک دوره ۵ ساله نشان داد، افرادی که به میزان بیشتری در معرض سر و صدا قرار گرفتند دارای بیشترین تاثیرات مغزی مرتبط با استرس هستند. علاوه بر این، این افراد دارای التهاب بیشتری در شریان ها ی خود نیز هستند.

به طور کلی افزایش التهاب رگ های خونی یک عامل خطر برای بیماری های قلبی است. مطالعات در این زمینه همچنین نشان داده اند احتمال وقوع حوادث مرتبط با قلب و عروق مانند حمله قلبی یا سکته مغزی در افراددر معرض فعالیت مغزی ناشی از استرس حدود سه برابر افراد عادی می باشد!

محققین پس از بررسی سایر عوامل خطر مانند آلودگی هوا، سیگار کشیدن و دیابت  متوجه شدند  افرادی که در معرض میزان بالای آلودگی صوتی قرار دارند، در معرض خطر زیاد  ابتلا به بیماری قلبی عروقی هستند. محققان بیان کردند تحقیقات زیادی ارتباط بین سر و صدای محیط و بیماری های قلبی عروقی را نشان می دهند، اما مکانیسم های فیزیولوژیکی آن هنوز مشخص نشده است. همچنین این امر که کاهش در معرض قرار گرفتن با سرو صدا می تواند خطر بیماری قلبی را پایین آورد، نیازمند تحقیقات بیشتری است. با این حال محققین از پزشکان درخواست نمودند که میزان بالای سر و صدا را به عنوان یک عامل خطر مستقل برای حوادث قلبی عروقی در نظر بگیرند. آنها همچنین بیان کردند بهتر است افراد راه هایی را برای کاهش میزان بالای سر و صدای محیطی در نظر داشته باشند.

 

MedicalNewsToday, 12 November 2018

لغو پاسخ دادن

17 − 8 =

Call Now Button