امروز : یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت : ۰۲:۵۴:۲۴

آزمایش های قبل از ازدواج

آزمایش های قبل از ازدواج

آزمایش های قبل از ازدواج در حال حاضر برای تمامی زوجین قبل از ازدواج امری ضروری است. متاسفانه در ایران آزمایش های محدودی قبل از ازدواج اجباری است. آزمایش ایدز یکی از مهمترین و ضروری ترین آزمایش های قبل از ازدواج میباشد که متاسفانه هنوزانجام آزمایش HIV برای قبل از ازدواج اجباری نشده است و متقاضیان اگر تمایل داشته باشند می توانند  به صورت داوطلبانه آزمایش ایدز را انجام دهند.

آزمایش های قبل از ازدواج

آزمایش های قبل از ازدواج

آزمایش اجباری قبل ازدواج :

در زیر به معرفی آزمایش هایی که باید قبل از ازدواج انجام شود می پردازیم.

آزمایش خون:

آزمایش خون قبل از ازدواج جزو آزمایش های اجباری است که در آن به بررسی تالاسمی خون در هر یک از زوجین پرداخته می شود. به طور معمول ابتدا آزمایش بر روی مردان انجام می شود و در صورت منفی بودن آزمایش دیگر نیازی به انجام آزمایش بر روی زنان نیست و زوجین مشکلی در ازدواج و بچه دار شدن ندارند و احتمال بروز کم خونی مینور در فرزندشان ۵۰ درصد است. در صورت مثبت بودن جواب آزمایش خون مرد، این آزمایش بر روی خانم نیز انجام می شود. در صورت مثبت بودن جواب آزمایش خانم احتمال اینکه فرزندشان دچار کم خونی مینور باشد ۵۰ درصد است و همچنین ۲۵ درصد احتمال دارد که فرزندشان دچار بیماری کم خونی ماژور شود و تنها ۲۵ درصد احتمال سالم بودن فرزندشان وجود دارد در این صورت زوجین باید تصمیم بگیرند که آیا می خواهند ازدواج کنند و یا بچه درا نشوند و یا اگر تصمیم به بچه دار شدن هم دارند باید قبل از بارداری اقدام به تست تشخیصی استاندارد کنند.

آزمایش ادرار:

یکی دیگر از آزمایش های قبل از ازدواج آزمایش ادرار می باشد که جهت تشخیص اعتیاد در بانوان و آقایان انجام می شود.

چرا آزمایش ایدز اجباری نمی شود:

در افرادی که مبتلا به ایدز شده اند احتمال منفی بودن آزمایش در دوره ابتدایی وجود دارد. به همین دلیل ممکن است فرد دچار بیماری ایدز باشد اما جواب آزمایش آنها منفی باشد. کسانی که فکر میکنند ممکن است به این بیماری مبتلا باشند و یا زوجین برای صحت مبتلا نبودن به بیماری ایدز به صورت داوطلبانه می توانند این آزمایش را انجام دهند.

مرحله واکسیناسیون:

یکی دیگر از مواردی که در اقدامات قبل از ازدواج انجام می شود واکسن کزار است . در صورتی که خانمی واکسن کزاز را نزده باشد و یا حداقل در ۱۰ سال قبل از ازدواج این واکسن را نزده اند ضروری می باشد. به همرا واکسن کزاز، واکسن سیاه سرفه و دیفتری نیز تزریق می گردد.

عزیزانی که ساکن اهواز هستند میتوانند از آزمایشگاه پاستور با بهترین امکانات و تکنولوژی روز، جهت هر نوع آزمایشی  استفاده نمایند.

 

لغو پاسخ دادن

17 − هفت =

Call Now Button