امروز : شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت : ۲۳:۳۵:۳۲

عفونت های باکتریایی ثانویه در بیماران مبتلا به کووید_ ۱۹

عفونت های باکتریایی ثانویه در بیماران مبتلا به کووید_ ۱۹

در دسامبر سال ۲۰۱۹، نوع جدیدی از کرونا ویروس منجر به شیوع پنومونی در ووهان چین شد. این ویروس توانایی انتقال بالایی‌ میان انسان ها دارد و با عنوان سندرم کرونا ویروس حاد تنفسی ۲ (SARS-CoV-2) شناخته می شود که با سرعت در چین و سایر کشورها انتشار یافت.
عفونت باکتریایی ثانویه یکی از مهم ترین عوارض عفونت ویروسی است که با آنفولانزا در ارتباط می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی این مورد بپردازیم.
این مطالعه بر روی پنج بیمار مبتلا به SARS-CoV-2 با عفونت باکتریایی ثانویه انجام شد. نتایج به دست آمده نشان می دهد که پنج درصد بیماران به عفونت باکتریایی ثانویه مبتلا می شوند. حتی ممکن است عوارض باکتریایی بعدها در عفونت ویروسی نمایان شود.

کرونا از طریق آزمایش حلقی کرونا  قابل تشخیص است.
در این مطالعه، تمامی بیماران در بخش ICU بستری بودند و دستگاه اکسیژن دریافت کرده بودند، قبل این‌که به عفونت باکتریایی مبتلا شوند.

شواهد نشان می دهد که درصد کمی از بیماران به عفونت های باکتریایی مبتلا می‌شوند به خصوص‌ آن دسته از بیمارانی که علائم خفیفی دارند و‌ یا در بیمارستان بستری می شوند.
منبع ارگانیسم ها می تواند میکروب دستگاه تنفسی باشد که توسط بیماران قبل از ظاهر شدن کووید ۱۹ حمل می شود، به خصوص افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند بیماری های مزمن کلیوی و یا افرادی که پیوند انجام داده اند.
محیط بیمارستان، منبع اصلی دیگری است. تمیز و ‌استریل بودن محیط ICU در پیشگیری از بروز همزمان بیماری نقش بسیار مهمی دارد.
تقریبا تمام بیماران قبل از کشت، آنتی بیوتیک مصرف کردند اما تاثیر مصرف آنتی بیوتیک بر روی عفونت های باکتریایی مشخص نیست. باکتری های گرم منفی عامل اصلی بروز عفونت همزمان بودند.
افرادی که در ICU بستری بودند و زیر دستگاه قرار گرفتند، احتمال بروز عوارض در آن ها بیشتر بود.
تحقیقات انجام شده نشان می دهد که عفونت باکتریایی در بیماری کووید ۱۹، با دستگاه تهویه هوا مرتبط بود، که سدهای هوایی را مختل و حمله عوامل بیماریزا را تسهیل می بخشد. به علاوه این که، مصرف آنتی بیوتیک تغییراتی را در موکوس ایجاد می کند. به همین خاطر، آنتی بیوتیک ها باید در طول درمان با احتیاط مصرف شوند.
مطالعه انجام شده محدودیت هایی را به همراه داشت، از جمله این که تنها پنج نفر مورد بررسی قرار گرفتند. مورد بعدی این که تنها از کشت برای تشخیص عوامل بیماریزا استفاده شد. این در حالی است که میزان حساسیت سایر روش ها بالاتر می باشد.
در کل، احتمال بروز عفونت باکتریایی ثانویه در کووید ۱۹ بسیار کم است. ضد عفونی کردن محیط، نقش مهمی در کاهش احتمال بروز عفونت ناشی از عوامل بیماریزا مقاوم به دارو دارد.

Source: file:///C:/Users/User1/AppData/Local/Temp/ofaa220.pdf

لغو پاسخ دادن

هفده − 1 =

Call Now Button